Reklamacje i zwroty

Uprzejmie prosimy o wstrzymanie się z wysyłką paczek reklamacyjnych i zwrotnych w dniach 3-19 lipca. Czas na zwrot i reklamację będzie wydłużony o okres przerwy w sklepie.

Zapoznaj się z zasadami reklamacji i zwrotów poniżej. Możesz zarejestrować zwrot online, co pozwoli Ci także wygenerować i opłacić etykietę zwrotną. Przed wysłaniem produktu w ramach reklamacji skontaktuj się z nami mailowo, przesyłając zdjęcia wady.

Jeżeli nadajesz paczkę we własnym zakresie, upewnij się, że posiadasz jej numer w celu śledzenia historii jej dostarczenia. Do paczki dołącz dowód zakupu (paragon / faktura VAT) oraz wypełniony formularz zwrotu / reklamacji.

Zarejestruj zwrot online

Wydrukuj formularz zwrotu / reklamacji

 

 

 


 

Reklamacje

Przed odebraniem przesyłki zawsze sprawdź, czy nie uległa uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie posiada widoczne uszkodzenia zewnętrzne, zalecamy odmówienia przyjęcia przesyłki, a następnie skontaktowanie się z nami mailowo: info@calligrafun.com lub pod numerem telefonu: 570528548.

Po opłaceniu kwoty pobrania i/lub pokwitowaniu odbioru paczki istnieje możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera - w przypadku stwierdzenia niezgodności, sporządzany jest protokół rozbieżności, który stanowi podstawę późniejszej reklamacji. Formularz reklamacyjny przewoźnika DHL, który należy wypełnić w celu reklamacji, znajduje się >> tutaj. Reklamacje przewoźnika InPost >> tutaj.

W przypadku przesyłek do Paczkomatów InPost masz możliwość zgłoszenia reklamacji uszkodzonej przesyłki bezpośrednio w Paczkomacie przy odbieraniu paczki. Aby to wykonać, powinieneś wypełnić polecenia zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie Paczkomatu, a następnie umieścić paczkę ponownie w Paczkomacie. Na twój adres e-mail zostanie wysłany formularz reklamacyjny, który powinieneś wypełnić i zatwierdzić. Jeżeli stwierdzisz uszkodzenie przesyłki później niż przy jej odbiorze z Paczkomatu, wówczas udaj się do najbliższego oddziału InPost w celu sporządzenia protokołu szkody, wypełnij formularz reklamacyjny na stronie InPost dostępny >> tutaj, a następnie powiadom nas o tym zdarzeniu telefonicznie lub mailowo. Jeżeli Twoja przesyłka jest niekompletna lub niezgodna z zamówieniem, poinformuj nas o tym mailowo, dołączając wypełniony formularz reklamacyjny.

Jeżeli zakupiony towar okazuje się mieć wady fabryczne lub jest niezgodny z opisem, prosimy o postępowanie zgodnie z poniższą procedurą reklamacyjną:

 1. Napisz do nas maila na adres info@calligrafun.com, opisując przyczynę reklamacji i wysyłając zdjęcia wady.
 2. Prześlij do nas produkt, który chcesz zareklamować, dołączając do niego pisemne oświadczenie, w którym opiszesz szczegółowe powody reklamacji produktu, formę rekompensaty, a także adres zwrotny oraz numer konta, na który zostanie dokonany zwrot pieniędzy (w zależności od podjętej przez sklep decyzji). Możesz w tym celu skorzystać z formularza wymiany i zwrotu, w polu "powód zwrotu" wpisując Reklamacja i podając powód reklamacji. Koniecznie dołącz paragon, który jest dowodem zakupu. Bez paragonu nie możemy uwzględnić reklamacji produktu.
 3. ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki poinformujemy Cię mailowo lub telefonicznie o wyniku postępowania reklamacyjnego.
 4. Jeżeli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie, w ciągu 14 dni roboczych od dnia podjęcia decyzji, zrekompensujemy poniesione przez Ciebie koszty poprzez: naprawę reklamowanego produktu, przesłanie nowego egzemplarza produktu lub zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.
 5. Jeżeli reklamacja zostanie uznana za nieuzasadnioną, przekażemy Ci szczegółowe uzasadnienie podjętej decyzji i w ciągu 14 dni roboczych odeślemy reklamowany produkt. 

 

W razie wątpliwości, zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: info@calligrafun.com lub telefonicznie: 570528548

 

Zwrot produktów

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty dostarczenia zamówionego towaru, masz prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. 

Zwracany produkt nie może nosić śladów używania - każdy element musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, towar dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W przypadku niespełnienia tego warunku, produkt nie zostanie przyjęty.

 

Jeżeli chcesz dokonać zwrotu produktu:

 1. Odeślij zakupiony produkt w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością. Możesz skorzystać z wygodnej opcji rejestracji zwrotu online, która ułatwi Ci wygenerowanie listu przewozowego na paczkę.
 2. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, które możesz pobrać tutaj. Wypełnij oświadczenie i wpisz numer konta, na które zostanie przekazany zwrot pieniędzy. Koniecznie dołącz paragon, który jest dowodem zakupu. Bez paragonu nie możemy uwzględnić zwrotu produktu.
 3. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
 4. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres e-mail prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu zwrotu produktu. Na załączony numer konta w ciągu 14 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków może zostać wykonany na kartę.

 

Jeżeli chcesz dokonać wymiany produktu:

 1. Złóż nowe zamówienie w sklepie, wybierając produkt / produkty, które chciałbyś zakupić, i sfinalizuj zamówienie.
 2. Następnie odeślij zakupiony produkt z poprzedniego zamówienia, w nieuszkodzonym stanie i w oryginalnym opakowaniu wraz z całą jego zawartością. Możesz skorzystać z wygodnej opcji rejestracji zwrotu online, która ułatwi Ci wygenerowanie listu przewozowego na paczkę.
 3. Dołącz do przesyłki pisemne oświadczenie, które możesz pobrać tutaj. Dokładnie wypełnij oświadczenie. Koniecznie dołącz również paragon, który jest dowodem zakupu. Bez paragonu nie możemy uwzględnić zwrotu produktu.
 4. W ciągu 3 dni roboczych od otrzymania Twojej przesyłki, sprawdzimy stan przekazanego produktu (czy nie nosi śladów użytkowania, czy nie został uszkodzony lub zniszczony, czy znajduje się w oryginalnym opakowaniu z całą jego zawartością).
 5. Jeżeli nie odnotujemy przeciwwskazań, na Twój adres e-mail prześlemy informację o pozytywnym rozpatrzeniu wymiany produktu. Na załączony numer konta w ciągu 14 dni zostanie dokonany zwrot pieniędzy. W przypadku płatności kartą płatniczą zwrot środków zostanie wykonany na kartę.

Jeżeli Twój zwrot produktu zostanie odrzucony (ze względu na uszkodzenie produktu lub oznaki użytkowania), przekażemy Ci na wskazany adres e-mail informację o nieprzyjęciu zwrotu produktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl