O nas

Calligrafun (czytaj: Kaligrafan) to połączenie angielskich słów calligraphy (czyli kaligrafia) i fun (czyli zabawa).

W Calligrafun chcemy pokazać, że kaligrafia może się kojarzyć nie tylko ze starannym pismem nauczanym kiedyś w szkole, ale przede wszystkim z fajną zabawą, nowoczesnością i własnym stylem! Już od kilku lat obserwujemy powrót do rzemiosła i przedmiotów ręcznie robionych, a nowoczesna kaligrafia i ręczne pismo świetnie wpisują się w te trendy. Twórzcie więc swoje własne dzieła, a my z przyjemnością będziemy Was w tym wspierać, przekazując w Wasze ręce świetnej jakości produkty renomowanych firm, sprowadzane przez nas z Europy, USA, Ameryki Południowej oraz Azji!

Jeżeli zechcecie zadać nam pytanie, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, mailowo info@calligrafun.com lub telefonicznie pod numerem +48 570 528 548.

Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Zespół Calligrafun

 

dystrybucja

Jesteśmy dystrybutorem produktów marki Ziller's.

Manufaktura Ziller z siedzibą w Stanach Zjednoczonych produkuje świetnej jakości obsadki, tusze i akcesoria do kaligrafii i liternictwa. Historia firmy sięga 1894 roku, kiedy to Frederick W. Tamblyn założył Tamblyn School of Penmanship. Gdy firma się rozrosła, otworzył Tamblyn Studio specjalizujące się w kaligrafii oraz projektowaniu. W 1933 roku Stephen A. Ziller, absolwent Zanerian College, dołączył do firmy Tamblyna, by trzy lata później wykupić studio i zmienić jego nazwę na Ziller Kansas City.

W 1985 roku partnerami Stephena A. Zillera zostało małżeństwo Vivian i Richard Mungall. Richard wniósł do firmy doświadczenie biznesowe, a Vivian swój talent i doświadczenie artystyczne i kaligraficzne. W 2012 roku siedziba firmy została przeniesiona do Orlando na Florydzie, skąd Rich i Vivian z powodzeniem rozwijają działalność, nieustannie poszerzając asortyment produktów marki Ziller.

 

Jesteśmy dystrybutorem produktów marki Speedball.


Speedball - znana i ceniona amerykańska firma - od ponad 110 lat zaopatruje kaligrafów i artystów w wysokiej jakości stalówki, atramenty, papiery, pióra itd. Speedball nie tylko dostarcza najwyższej jakości produkty artystom, z których opinią bardzo się liczy, ale także dba o środowisko pracy. Ta skoncentrowana na pracownikach atmosfera przyciąga ludzi, którzy z przyjemnością tworzą materiały i produkty, z których korzystasz.

 

Jesteśmy wyłącznym sprzedawcą produktów marki Dreaming Dogs w Polsce.


Brazylijska firma Dreaming Dogs została stworzona w jednym celu - aby wznowić produkcję ruling penów na szerszą skalę. Ruling Peny (po polsku: grafiony) to narzędzia pierwotnie zaprojektowane do użycia w rysunku technicznym. Z biegiem czasu kształt ich końcówek zaczął ewoluować, a narzędzia zaczęto wykorzystywać do artystycznej i ekspresyjnej kaligrafii. Ruling Peny Dreaming Dogs są wytwarzane w procesie półprzemysłowym. Końcówki ze stali nierdzewnej są produkowane przemysłowo w celu osiągnięcia maksymalnej jakości i idealnego kształtu. Drewniane uchwyty są natomiast wykonywane ręcznie. Montaż Ruling Penów jest całkowicie ręczny, aby uzyskać idealne dopasowanie.

Zapisz

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl